Magdalena Zawartko „SATYAGRAHA” | JAM SESSION

25 kwietnia, 2024 23:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant
Oławska 13

Cena biletu: 50 PLN


10 % zniżki przysługuje przy zakupie 3 biletów na 3 różne koncerty w Vertigo
15 % zniżki przysługuje przy zakupie 4 biletów na 4 różne koncerty w Vertigo
20 % zniżki przysługuje przy zakupie 5 biletów na 5 różnych koncertów w Vertigo
25 % zniżki przysługuje przy zakupie 6 biletów na 6 różnych koncertów w Vertigo

Zniżki dostępne wyłącznie w kasach organizatora:

tel.+48 508 491 901, tel.+48 508 492 270


Magdalena Zawartko „SATYAGRAHA”

Magdalena Zawartko – wokal

Marcin Kaletka – saksofony  

Michał Tokaj – fortepian  

Michał Barański – kontrabas  

Michał Miśkiewicz – perkusja

fot. Karina Reske

21 września 2023 roku w Międzynarodowy Dzień Pokoju, nakładem Requiem Records ukazał się solowy debiut fonograficzny wokalistki Magdaleny Zawartko „Satyagraha”, który jest zwieńczeniem jej 10-letniej działalności w sferze muzyki jazzowej. Kierownictwo muzyczne projektu objął Michał Tokaj i jest on autorem większości aranżacji muzycznych.

Satyagraha, czyli „uchwycenie prawdy”, odnosi się nie tylko do teorii, jaką głosił Gandhi, ale przede wszystkim do prawdy, jaką w świecie chaosu i konsumpcjonizmu daje nam muzyka. Jest to swego rodzaju muzyczny manifest i emocjonalny oręż w koncepcji siły człowieka pozostającego w stanie prawdy. Warto też zauważyć, że zarówno Satyagraha, jak i muzyka jazzowa miały znaczący wpływ kulturowy i historyczny oraz nadal inspirują i wpływają na ludzi na całym świecie na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Na płycie znajdują się autorskie kompozycje inspirowane wielokulturowością naszego świata i jazzowe interpretacje utworów przedstawiających synkretyzm religii i kultur za pomocą emocjonalnego przekazu, jaki ze sobą niosą.

fot. Diana Błażków

Magdalena Zawartko – wokalistka, nauczycielka akademicka, performatorka, animatorka życia kulturalnego. Nie lubi klasyfikować swojego głosu, eksperymentuje z jego brzmieniem i odkrywa nowe kolory, czerpiąc inspiracje dzięki dalekim podróżom. Pozwala jej to swobodnie posługiwać się wieloma technikami od śpiewu etnicznego po operowy. Jej autorski projekt Zawartko/Piasecki „Leć głosie” reprezentował Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 w wielu krajach Europy i został uhonorowany Nagrodą Gazety Wyborczej Warto 2016. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym, w klasie śpiewu prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. Jest pomysłodawczynią Młodzieżowej Akademii Musicalowej, w której odpowiada za kierownictwo muzyczne wszystkich spektakli od 2009 roku. Na co dzień pracuje w rodzimej Akademii w katedrze muzyki jazzowej i kieruje Studium Musicalowym Capitol we Wrocławiu. Jest członkiem Stowarzyszenia Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne. Magdalena Zawartko angażuje się w wiele akcji charytatywnych i społecznych zwłaszcza dla osób, do których kultura nie sięga tak, jak powinna. Jest twórcą piosenki „Otwieramy okna”, która zgromadziła w czasie pandemii większość wrocławskiego środowiska muzycznego. W roku 2021 została uhonorowana Orderem Zasłużony dla Kultury Polskiej, a w 2023 otrzymała nominację do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Odkrycie Roku.

Magdalena Zawartko współpracowała i nagrywała z czołowymi muzykami jazzowymi, takimi jak: Billy Harper, Billy Hart, Leszek Możdżer, Dariusz Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik, Dominik Wania, Michał Tokaj, Michał Barański, Michał Miśkiewicz oraz brała udział w wielu festiwalach jazzowych m.in.: Jazz nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa, Sopot Jazz Festival, Szczecin Jazz Festival.


JAM SESSION

Wstęp wolny

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.