Leszek Możdżer ustępuje z funkcji dyrektora artystycznego festiwalu Jazz nad Odrą

Za nami siedem wspólnych edycji festiwalu Jazz nad Odrą. Wszystko co dobre, kiedyś się jednak kończy – Leszek Możdżer ustępuje z funkcji dyrektora artystycznego.

Swoim pożegnalnym recitalem w Teatrze Polskim zamknie 57. edycję festiwalu Jazz nad Odrą. Występ Leszka Możdżera będzie wyjątkowy, zagra bowiem na dwóch fortepianach – w stroju 442 Hz i 432 Hz, a także użyje syntezatorów. Na repertuar koncertu złożą się nie tylko kompozycje z ostatnich płyt, ale również premierowe utwory, a publiczność będzie miała rzadką okazję wejścia w świat muzycznych poszukiwań, w których fortepian zamiast dwunastu klawiszy w obrębie oktawy, ma ich aż dwadzieścia cztery. Można spodziewać się wieczoru pełnego sonorystycznych poszukiwań, będącego arcyciekawą podróżą dla wymagających słuchaczy.

Leszku, dziękujemy za każdy rok i zaangażowanie wykraczające poza standardowe obowiązki. Nieustanne wspieranie młodszych kolegów muzyków, dopingowanie uczestników konkursu, docenianie organizatorów, wynagradzanie wolontariuszy, słowem – za całokształt współpracy, która była wielką przyjemnością.

Życzymy Ci kolejnych sukcesów w świecie muzyki i nie tylko oraz mamy nadzieję, że jeszcze nie raz przetną się nasze drogi.

Zespół festiwalu Jazz nad Odrą

fot. Dunvael Photography, Sławek Przerwa, BTW Photographers