Oto lista finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka 2024

W tym roku o Grand Prix konkursu powalczy aż siedem składów, a zwycięzcę poznamy już pierwszego dnia festiwalu Jazz nad Odrą.

Finaliści konkursu na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka 2024 już wkrótce zaprezentują swoje umiejętności przed festiwalową publicznością. 23 kwietnia w Impart Centrum młodych muzyków oceni również jury w składzie: Darek Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik oraz Eddie Henderson. Zwycięzca Grand Prix otrzyma m.in. 25 000 zł ufundowane przez prezydenta Wrocławia oraz statuetkę Rybotrąbki.

W finale zmierzy się w tym roku aż siedem składów. Cyryl Lewczuk Quartet to świeży kwartet jazzowy składający się z młodych muzyków – instrumentalistów studiujących obecnie na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zespół prezentuje głównie autorskie kompozycje oraz aranżacje. Funky Bomba Trio Collective Project, czyli Mateusz Tomiak, Kosma Góra i Kacper Kaczyński proponują matematyczne, progresywne, modernistyczne jazz fusion z elementami rocka i hip hopu. Karolina Błachnia Quartet wykonuje muzykę autorską, jazzową, improwizowaną. Liderka w muzyce ceni sobie wolność, otwartość i poczucie wspólnoty, a w swojej twórczości dzieli się przemyśleniami na temat otaczającego ją świata.

Mateusz Kaszuba Trio prezentuje nowoczesne podejście do zespołowej interakcji – muzycy wierzą, że gra w zespole powinna opierać się przede wszystkim na słuchaniu i wzajemnej inspiracji na scenie, czego efektem jest niepowtarzalne brzmienie każdego koncertu trio. Maciej Prokopowicz Quartet składa się ze studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół w swojej muzyce skupia się na łączeniu melodyjności i pastelowych kolorów z cięższymi brzmieniami, które cały czas przeplatają się między sobą. Sylwester Bugajak Quintet to nowo powstały zespół, który zawiązał działalność w lutym bieżącego roku. Jego członkowie poznali się w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Muzycy wykonują głównie autorskie kompozycje oraz aranżacje lidera. Szymon Paciora Quartet stawia na muzykę akustyczną oscylującą wokół jazzu europejskiego. W enigmatycznych kompozycjach lidera zespołu słyszalne są inspiracje muzyką skandynawską, etniczną oraz nowojorskim modern jazzem.

Zwycięzców poznamy 23 kwietnia podczas uroczystej gali, która oficjalnie otworzy sześciodniowe święto jazzu we Wrocławiu. Bilety na festiwal są dostępne na stronie: www.jazznadodra.pl

 

23.04.2024

Impart Centrum, godz. 10:00

Konkurs na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka 2024

Impart Centrum, godz. 18:00

Gala wręczenia nagród w konkursie na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka 2024

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

Protokół Konkursu: TUTAJ