Letnia Scena Impartu x JnO: The Sound Pack Vocal Group

Choć Letnia Scena Impartu grała niemal do końca września, w ostatni weekend sierpnia zakończyliśmy towarzyszący jej cykl koncertów na wrocławskich osiedlach. Zwieńczeniem koncertowych wakacji był występ The Sound Pack Vocal Group, którzy zawitali na Szczepin.

Wokaliści Joanna Świniarska, Katarzyna Mirowska, Małgorzata Biniek i Marcin Wawrzynowicz, a także towarzyszący im pianista Bogusław Kaczmar zaprezentowali materiał z ubiegłorocznej płyty „On Air”. Jazzowy kwartet wokalny, który nawiązuje do tradycji amerykańskich ulicznych grup wokalnych ery swingu, a także do współczesnych znanych zespołów takich jak The Manhattan Transfer czy The New York Voices. Muzycy połączyli siły z inicjatywy Marcina Wawrzynowicza, przenosząc amerykańską tradycję na rodzimy grunt.

***

Letnia Scena Impartu to naturalna kontynuacja Mobilnej Strefy Kultury Wrocław. Serią koncertów plenerowych na wrocławskich osiedlach chcieliśmy podziękować mieszkańcom za stosowanie się do zaleceń i pozostawanie w domach podczas lockdownu. Projekt miał na celu także wsparcie wrocławskich muzyków, którzy na kilka miesięcy zostali pozbawieni możliwości koncertowania.