Wydarzenie towarzyszące: MK Jazz Foto, konkurs fotograficzny im. Marka Karewicza

To już czwarta edycja konkursu fotograficznego im. Marka Karewicza.  W tym roku 79 osób przysłało 209 fotografii, spośród których Jury – tradycyjnie już – wybrało 33 prace nominowane do wystawy finałowej. Z tego grona wyłoniono zdobywcę Grand Prix , laureatów 2. i 3. nagrody, oraz przyznano Nagrodę Specjalną za najlepsze zdjęcie wykonane podczas festiwalu Jazz nad Odrą. Wspólną decyzją organizatorów od bieżącego roku nagroda ta będzie nosiła imię Wojciecha Siwka.

Wernisaż finałowej wystawy odbędzie się w hallu Teatru Muzycznego Capitol 14.09.2022 o godz. 16.33, a ceremonia oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród będzie miała miejsce podczas pierwszego koncertu 58. edycji festiwalu Jazz nad Odrą, który rozpocznie się w Teatrze Muzycznym Capitol o godz. 19.00.

Organizatorem konkursu jest Międzynarodowa Fundacja Jazz nad Odrą we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz magazynem „Jazz Forum”.

Kuratorem konkursu i wystawy jest Lech Basel.

Fundatorem nagród jest Stowarzyszenie ZAiKS a w gronie sponsorów jest Strefa Kultury Wrocław, firmy Modern Art i ARTINVESTMENTS, Sony Polska oraz Fotoforma.