Bartosz Pernal Sextet „Into the Wild”

18 września, 2022 23:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant
ul. Oławska 13, 50-123 Wrocław

Bartosz Pernal Sextet „Into the Wild”

fot. mat. prasowe

Dominik Gawroński – trąbka, flugelhorn

Wojciech Lichtański – saksofon altowy

Marek Konarski – saksofon tenorowy

Bartosz Pernal – puzon

Jakub Olejnik – kontrabas

Przemysław Jarosz  – perkusja

 

Osią repertuaru jest suita „Into the Wild” napisana przez Bartosza Pernala. Inspiracją do jej powstania była powieść Jona Krakauera pt. „Into the Wild”, a także film o tym samym tytule w reż. Seana Penna. Bardzo ciekawa i przejmująca historia literacka skłoniła lidera zespołu do stworzenia kompozycji, w których eksponowane jest brzmienie sekstetu jazzowego bez udziału instrumentu harmonicznego. W recenzjach płyty „Into the Wild” doceniano wyrafinowane współbrzmienia, inwencję muzyków w solowych partiach improwizowanych oraz aranżację.

Bartosz Pernal – puzonista, kompozytor i aranżer. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie puzonu jazzowego, a także studia w klasie kompozycji i aranżacji jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Na przestrzeni ostatnich kilku lat koncertował z wieloma polskimi muzykami jazzowymi, m.in. Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą i Piotrem Baronem.

Bartosz Pernal jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów jazzowych: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Getxo Jazz Festival, Grand Prix na Międzynarodowym 4th Tarnów International Jazz Contest, Nagroda Dla Najlepszego Zespołu na 2nd International Jazz Competition w Bukareszcie, a także szereg nagród indywidualnych i zespołowych na festiwalach: Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, „Krokus” Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, konkurs Gdyńskiego „Sax Clubu” i „Novum” Jazz Festiwal.

Prowadzi autorskie projekty: Bartosz Pernal Orchestra, z którą wystąpił w Royal Festival Hall w Londynie w 2022 r., Pernal Sextet i Bartosz Pernal Quartet.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.