Rusza wielkie święto jazzu we Wrocławiu

Dziś startuje 55. edycja Santander Jazz nad Odrą Festival. Na większość koncertów nie ma już biletów, ale wciąż można skorzystać z darmowej strefy plenerowej oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących.

Bilety na tegoroczne koncerty w Imparcie cieszyły się ogromnym powodzeniem, ale pomimo wyprzedanych sal, nadal można wziąć udział w jednym z najstarszych festiwali jazzowych w kraju. Przez pięć kolejnych dni Strefa Kultury Wrocław zaprasza przed Impart na Plac Społeczny, gdzie przygotowano strefę plenerową z bogatą ofertą gastronomiczną, miejscem do wypoczynku dla całych rodzin, ale przede wszystkim, ze sceną plenerową, na której zaprezentują się zaproszeni artyści, m.in. finaliści konkursu na Indywidualność Jazzową 2019, Sun Ra Arkestra, Algorhythm czy CRASH i Natalia Lubrano oraz wrocławscy DJ-e. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Zainteresowanych konkursem na Indywidualność Jazzową 2019 organizatorzy zapraszają do przysłuchiwania się występom finalistów – 26 i 27 kwietnia w sali kameralnej Impartu. Osiem zespołów powalczy o Grand Prix w wysokości 25 tys. złotych ufundowane przez Prezydenta Wrocławia. Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Dariusz Oleszkiewicz, Grażyna Łobaszewska, Paweł Brodowski, Przemek Dyakowski oraz Tomasz Szachowski. Tu także wstęp jest bezpłatny.

Zapraszamy także na wydarzenia towarzyszące

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazły się dwa spotkania autorskie – z Tomaszem Lachem, pisarzem i przybranym synem Krzysztofa Komedy oraz z legendarnym saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. Spotkania odbędą się w Barbarze, wstęp na nie jest wolny. Do 5 maja można też podziwiać dwie wystawy – w Imparcie zawisły fotografie laureatów I edycji konkursu im. Marka Karewicza „MK JAZZ FOTO” (wstęp wolny), a w Centrum Historii Zajezdnia znajdziemy przekrój festiwalowych plakatów, które pochodzą ze zbiorów Wojtka Siwka – jedynego żyjącego uczestnika wszystkich edycji wydarzenia (wstęp z biletem na wystawę główną).

55. Santander Jazz nad Odrą Festival

26-30 kwietnia, Wrocław

Sponsor tytularny: