Pięć dni muzyki w plenerze

Podczas tegorocznej edycji festiwalu jazz wypełni nie tylko przestrzenie Impartu, ale także zabrzmi na scenie plenerowej w – specjalnie na tę okazję – przygotowanej strefie dostępnej dla każdego.

Jubileuszowa edycja – jednego z najstarszych festiwali muzycznych w kraju – cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na niektóre koncerty już od dawna nie ma biletów, ale dla spragnionych jazzu Strefa Kultury Wrocław przygotowała dodatkową scenę na placu Społecznym przed Impartem, która będzie funkcjonować przez cały czas trwania wydarzenia. I będzie częścią otwartej strefy plenerowej czynnej codziennie od godz. 16:00. – W zeszłym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zagrać na zewnątrz, przed Impartem. Ten nowatorski piknik jazzowy trwał trzy dni i to się bardzo dobrze przyjęło, dlatego postanowiliśmy kontynuować tę tradycję i w tym roku gramy w plenerze przez cały festiwal – mówił na konferencji prasowej festiwalu Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

Na wszystkich, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także poczuć słynną jazzową atmosferę czeka 5 dni koncertów. Wystąpią m.in. Sun Ra Arkestra, CRASH i Natalia Lubrano, Jose Torres & Havana Dreams, SKICKI-SKIUK oraz finaliści konkursu na Indywidualność Jazzową 2019. Czas pomiędzy koncertami będą umilać wrocławscy DJ-e a poza ofertą muzyczną każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali strefy chilloutu, kąciki dla dzieci i bogatą ofertę gastronomiczną. Wśród stoisk i foodtrucków, które będą karmić odwiedzających strefę plenerową, znajdziemy m.in. meksykańskie przysmaki z Panczo, burgery z Best Burgers, włoskie makarony z Pasta Mobile czy lody rzemieślnicze z J&K. Wstęp do strefy plenerowej oraz na wszystkie koncerty odbywające się na zewnątrz jest bezpłatny.

Program:

55-sjnof-scena-plenerowa-rozkład

Pełna oferta gastronomiczna:

Frytek Świat – raj dla wegetarian: frytki z warzyw z całego świata, z chutneyami i autorskimi sosami

Zapiekarnia – zapiekanki na świeżo wypiekanej, chrupiącej ciabattej

Best Burgers – coś dla prawdziwych mięsożerców: 100% woła!

Panczo – wielka meksykańska uczta

Pasta Mobile – włoskie makarony

Suszarnia – sushi kręcone bezpośrednio na oczach klienta

Szama Szamana – szamańskie smaki: falafele, hummusy, vege wrapy

Nadziani – pierogi w wyjątkowym wydaniu: z dzikiem, z pieczonym burakiem, jarmużem i kozim serem

J&K – prawdziwe lody rzemieślnicze

Sweet Box – desery dla łakomczuchów w postaci gofrów i naleśników

Beach Bar – autorskie drinki wrocławskich barmanów

Lemoniada – orzeźwiające lemoniady z rabarbaru i arbuza

Cafe Targowa i Mobi Cafe – porządna dawka kofeiny