[NOWA DATA] W 2020 czeka nas tydzień pełen jazzowych wrażeń

Przyszłoroczna edycja potrwa tydzień! Strefa Kultury Wrocław zaprasza na siedem dni koncertów, całonocnych jam session, wystaw, spotkań oraz występów w plenerze.

Wrocławski festiwal na przestrzeni ostatnich lat przeszedł kilka znaczących zmian, które wpłynęły na jego formę, zasięg oraz publiczność. W 2015 roku (51. edycja) pojawił się nowy dyrektor artystyczny – Leszek Możdżer, jeden z najwybitniejszych kompozytorów naszych czasów dołączył do Rady Jazzu, aby wspólnie programować różnorodny, śmiały line-up. Format festiwalu rozszerzono o występy plenerowe. Od dwóch lat oprócz wydarzeń biletowanych, przed Impartem pojawia się scena, która prezentuje młode zespoły i wielkie gwiazdy zupełnie za darmo. Konkurs na Indywidualność Jazzową ponownie stał się trampoliną do pierwszych sukcesów młodych artystów na polskiej scenie jazzowej. Laureaci z ostatnich kilku lat – SKICKI-SKIUK, Adam Jarzmik Quintet czy Weezdob Collective – koncertują, nagrywają i bez kompleksów zajmują należne im w branży miejsce.

Wynikiem tych zmian z pewnością jest tytuł najlepszego festiwalu jazzowego w dorocznej ankiecie czytelników Jazz Forum zdobywany 6 lat z rzędu. Teraz czeka nas jeszcze zmiana daty festiwalu, dzięki której zyskamy dwa dodatkowe dni pełne jazzowych wrażeń – w 2020 roku festiwal potrwa od 20 do 26 kwietnia.  Pierwszych artystów 56. edycji poznamy jeszcze w tym roku, a festiwal rozpocznie wyjątkowy występ.  Cały tydzień zapełniliśmy świetnymi wydarzeniami, dzięki którym jazz znowu wypełni Wrocław, ale zapewniam, że jednym z mocniejszych punktów tego programu będzie koncert otwarcia w Narodowym Forum Muzyki – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.  Bilety na to wydarzenie wkrótce trafią do sprzedaży.