Mobilna Scena SKW x JnO: Polychord

Środowe popołudnie mieszkańcy Muchoboru Wielkiego spędzili przy dźwiękach jazzu, soulu i muzyki gospel. W kolejnej odsłonie Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław wystąpił zespół Polychord.

Urszula Milewska – sopran, Marta Raczak-Idczak – mezzosopran, Jacek Zamecki – tenor oraz Maciej Adamczyk – baryton. W takim składzie zespół Polychord wystąpił na kilku podwórkach Muchoboru Wielkiego. Po kilku tygodniach funkcjonowania Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław nadal towarzyszyła im widownia zgromadzona na balkonach i w oknach, ale także – zgodnie z nowymi wytycznymi – publiczność, która z zachowaniem odpowiednich odległości, mogła już zgromadzić się dookoła sceny.

W skład zespołu Polychord, który powstał w 2017 roku z inicjatywy wrocławskiego kompozytora i producenta Jacka Zameckiego, wchodzą najznamienitsze głosy Wrocławia, zdobywcy nagród na festiwalach wokalnych i instrumentalnych oraz absolwenci wyższych uczelni muzycznych. Jego członkowie sztukę śpiewu wielogłosowego a capella zgłębiali w licznych zespołach i chórach, dzięki czemu są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom wokalnym. W ich repertuarze znajdziemy autorskie aranżacje rozpięte w pełnym spektrum jazzu – od swingujących, tradycyjnych kompozycji po współczesne brzmienia i harmonie z elementami soulu czy gospelu.

***

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław jest częścią programu naszej instytucji, który realizujemy w duchu akcji „Zostań w domu”. Poprzez projekt zachęcamy mieszkańców, by pozostawali w domach i zdołali wytrzymać jeszcze chwilę reżim stanu epidemii. Tym samym tworzymy nowe zbiorowości – odizolowanych odbiorców kultury (oddzielonych od siebie ścianami mieszkań), tj. zbiorowości jedynie w wymiarze duchowym, a nie fizycznym.