Mobilna Scena SKW x JnO: Justyna Szafran, Rafał Karasiewicz

W trakcie kolejnej podróży Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław zatrzymała się na Hubach. Na mieszkańców czekał koncert piosenki aktorskiej w najlepszym wydaniu.

W trzech sekretnych lokalizacjach wystąpili: Justyna Szafran, Rafał Karasiewicz i Kuba Olejnik. W repertuarze znalazły się utwory Edith Piaf, Agnieszki Osieckiej z – dobrze znanego wrocławianom – recitalu „Nie ma.” Osiecka/Satanowski oraz z opery tango „Maria de Buenos Aires”. Mieszkańcy odwiedzanych podwórek po raz kolejny udowodnili, że w występach artystycznych można brać udział z zachowaniem bezpiecznej odległości – wystarczy wykorzystać okna i balkony.

Justyna Szafran na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie wystąpiła w takich spektaklach jak m.in.  „Mandarynki i Pomarańcze”, „Trzej Muszkieterowie”, „Liżę Twoje serce”, „Dzieje Grzechu”, „Frankenstein” czy  „Mistrz i Małgorzata”.

Rafał Karasiewicz to pianista, kompozytor, aranżer i producent, który dotychczas współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej i teatralnej m.in. Leszkiem Możdżerem, Krzysztofem Herdzinem, Orkiestrą Tomasza Szymusia, Krzesimirem Dębskim, Ireną Santor, Grażyną Łobaszewską i Kingą Preis.

Kuba Olejnik jest kontrabasistą i gitarzystą basowym. Pełni funkcję dyrektora artystycznego wrocławskiego Bass & Beat Festival oraz prowadzi klasę kontrabasu i gitary basowej na Wydziale Instrumentalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

***

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław jest częścią programu naszej instytucji, który realizujemy w duchu akcji „Zostań w domu”. Poprzez projekt zachęcamy mieszkańców, by pozostawali w domach i zdołali wytrzymać jeszcze chwilę reżim stanu epidemii. Tym samym tworzymy nowe zbiorowości – odizolowanych odbiorców kultury (oddzielonych od siebie ścianami mieszkań), tj. zbiorowości jedynie w wymiarze duchowym, a nie fizycznym.