Mobilna Scena SKW x JnO: Czemplik/Wendt

Nawet pogoda nie stanęła na przeszkodzie realizacji koncertu na Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław. Dla mieszkańców Krzyków i Partynic w strugach deszczu zagrał duet Czemplik/Wendt.

Mieszkańcy kilku wybranych podwórek zlokalizowanych na Krzykach i Partynicach mieli okazję spędzić popołudnie z muzyką jazzową i to bez wychodzenia z domu. Do kolejnej odsłony Mobilnej Sceny SKW zaprosiliśmy duet Czemplik/Wendt, który zaprezentował kompozycje autorstwa obydwu muzyków zaaranżowane na duet gitarowo-saksofonowy.

Tomasz Wendt to kompozytor i saksofonista jazzowy, laureat wielu nagród i wyróżnień m.in. nagrody Fryderyka 2017 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Otrzymał także Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Maciek Czemplik jest gitarzystą, kompozytorem i producentem. Największą popularność przyniosła mu współpraca z wokalistkami, która jest poniekąd wynikiem autorskiego pomysłu na kanał YouTube, gdzie nagrywa akustyczne aranżacje znanych piosenek.

***

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław jest częścią programu naszej instytucji, który realizujemy w duchu akcji „Zostań w domu”. Poprzez projekt zachęcamy mieszkańców, by pozostawali w domach i zdołali wytrzymać jeszcze chwilę reżim stanu epidemii. Tym samym tworzymy nowe zbiorowości – odizolowanych odbiorców kultury (oddzielonych od siebie ścianami mieszkań), tj. zbiorowości jedynie w wymiarze duchowym, a nie fizycznym.