Mobilna Scena SKW x JnO: Bartosz Niebielecki, Alicja Janosz, Piotr Świętoniowski

W ostatniej odsłonie Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław wystąpiła Alicja Janosz, Bartosz Niebielecki i Piotr Świętoniowski, a kolejnym przystankiem były Krzyki.

Alicja Janosz, Bartosz Niebielecki i Piotr Świętoniowski są częścią – dobrze znanego wrocławianom – składu HooDoo Band. Muzycy, zgodnie z założeniem projektu, zagrali trzy koncerty w trzech różnych lokalizacjach-niespodziankach. Widownia zgromadzona w oknach i balkonach miała okazję wysłuchać piosenek z płyty „Alicja Janosz Dzieciom” i utworów przygotowanych specjalnie na tę okazję.

„Alicja Janosz Dzieciom” to najnowszy projekt artystki, która dawno temu rozpoczęła przygodę na polskiej scenie muzycznej. W wieku 15 lat wygrała jeden z odcinków „Szansy na sukces”, a już dwa lata później była laureatką pierwszej edycji „Idola”. Niedługo później wokalistka zadebiutowała albumem „Ala Janosz”. Jej kolejne krążki – „Vintage” i „Retronowa”, a także płyty nagrane z HooDoo Bandem (album „HooDoo Band” uzyskał status złotej płyty i był nominowany do Fryderyka) powstały po kilkuletniej przerwie , podczas której artystka skoncentrowała się na studiach. Od prawie trzech lat Alicja pracuje z dziećmi w Wolnej Szkole i prowadzi warsztaty wokalne dla dzieci i dla młodzieży.

Piątkowe koncerty na Krzykach odbyły się w ramach programowych działań związanych z festiwalem Jazz nad Odrą, którego 56. edycja została przesunięta na październik. Do współpracy w realizacji Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław zaproszono wrocławskich artystów – program nieustannie się powiększa, także dzięki zgłoszeniom, które napływają do koordynatorów projektu. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

***

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław jest częścią programu naszej instytucji, który realizujemy w duchu akcji „Zostań w domu”. Poprzez projekt zachęcamy mieszkańców, by pozostawali w domach i zdołali wytrzymać jeszcze chwilę reżim stanu epidemii. Tym samym tworzymy nowe zbiorowości – odizolowanych odbiorców kultury (oddzielonych od siebie ścianami mieszkań), tj. zbiorowości jedynie w wymiarze duchowym, a nie fizycznym.