Letnia Scena Impartu x JnO: The Cuban Latin Jazz

Kiedy inaugurowaliśmy Mobilną Scenę Strefy Kultury Wrocław, na koncert otwarcia zaprosiliśmy członków The Cuban Latin JazzTarasa Backovskyy’ego i Rolanda Abreau. Wakacyjny cykl – Letnia Scena Impartu – pozwolił nam na organizację nieco większych form, dlatego tym razem The Cuban Latin Jazz mogli wystąpić w komplecie

Podobnie jak w przypadku innych koncertów Letniej Sceny Impartu – zanim zaprosiliśmy publiczność na plac Społeczny, zawitaliśmy na jedno z wrocławskich osiedli. The Cuban Latin Jazz wystąpili w przepięknej scenerii nad stawem na Sołtysowicach.

W prezentowanym przez kwartet repertuarze wyraźnie słychać muzyczne korzenie Kuby niesione dźwiękami kontrabasu lidera grupy – Rolanda Abreu. Muzyk urodził się w Hawanie i mieszkał tam do 20 roku życia. Obecnie w drugiej ojczyźnie – Polsce – w niesamowity sposób przenosi muzyczne korzenie kubańskie do swojego ulubionego gatunku muzycznego – jazzu.

***

Letnia Scena Impartu to naturalna kontynuacja Mobilnej Strefy Kultury Wrocław. Serią koncertów plenerowych na wrocławskich osiedlach chcieliśmy podziękować mieszkańcom za stosowanie się do zaleceń i pozostawanie w domach podczas lockdownu. Projekt miał na celu także wsparcie wrocławskich muzyków, którzy na kilka miesięcy zostali pozbawieni możliwości koncertowania.