Jazz jest kobietą – kolejne ogłoszenie 55 edycji festiwalu Jazz nad Odrą

Jazz jest kobietą – kolejne ogłoszenie 55 edycji festiwalu Jazz nad Odrą to dwie silne osobowości muzyczne. Kandace Springs i Tia Fuller wydały w tym roku nowe albumy, które będzie można usłyszeć wiosną we Wrocławiu.

Program przyszłorocznej, jubileuszowej edycji zyskał właśnie dwa nowe nazwiska. Kandace Springs, przebojowa wokalistka z Nashville dysponująca pięknym, niskim głosie i doskonałymi umiejętnościami gry na fortepianie będzie promować w Polsce swój drugi album „Indigo”.   To materiał, o którym sama artystka mówi, że powstał w odpowiedzi na pytanie: Co zrobiłaby Nina Simone, gdyby w swojej muzyce mogła użyć współczesnej technologii?

Natomiast saksofonistka i kompozytorka Tia Fuller zaprezentuje materiał z płyty „Diamond Cut” – pierwszego solowego wydawnictwa od 2012 roku. W ciągu tych sześciu lat Tia przeszła przemianę z członkini zespołu koncertowego Beyoncé na pełnoetatowego profesora w Berklee College of Music, nie rezygnując jednocześnie z prowadzenia wymagającej kariery jako artystka solowa i koncertowania z takimi postaciami jak perkusista Terri Lyne Carrington, basista Esperanza Spalding, czy Ralph Peterson Jr. Krążek „Diamond Cut” nominowano do nagrody Grammy 2019 w kategorii „Best Jazz Instrumental Album”.

Artystki dołączyły do ogłoszonych kilka tygodni temu muzyków – w kwietniu na scenie Impartu wystąpi także amerykańska wokalistka Jazzmeia Horn oraz nazywany „nadzieją trąbki” Keyon Harrold.

Do 28 grudnia (do godz. 18:00) trwa sprzedaż promocyjnych karnetów Early Bird w cenie 495 złotych*.  Zakup karnetów wyłącznie poprzez stronę www.strefakultury.pl, www.jazznadodra.pl oraz w kasie Impartu (Mazowiecka 17).

* Karnet upoważnia do wejścia na wszystkie koncerty w ramach festiwalu (od 26.04-30.04) i zapewnia komfortowe miejsce siedzące – najlepsze pod względem akustyki miejsca w sali.