Dzień trzeci festiwalu. Ruszył piknik plenerowy!

Kolejne dni festiwalowe to wyprzedane do ostatniego miejsca koncerty w Imparcie oraz cieszący się wielką popularnością, pierwszy w historii festiwalu – plenerowy piknik jazzowy. Po dwóch dniach konkursowych przesłuchań poznaliśmy także laureata Grand Prix konkursu na Indywidualność Jazzową.

Wczoraj poznaliśmy laureatów konkursu na Indywidualność Jazzową. Jury w składzie: Paweł Brodowski, Paweł Kaczmarczyk, Dariusz Oleszkiewicz, Tomasz Szachowski oraz Piotr Wojtasik Grand Prix konkursu (w postaci 25 tysięcy złotych – nagrodę ufundowaną przez Rafała Dutkiewicza, Prezydenta Wrocławia) przyznało zespołowi Weezdob Collective. Grupa, w której połączenie pięciu muzycznych indywidualności zaowocowało stworzeniem spójnego i oryginalnego kolektywu improwizatorów i kompozytorów. Grupa otrzymała także możliwość udziału w sesji reklamowo-promocyjnej o wartości 3 tysięcy złotych, która ukaże się na łamach magazynu Jazz Forum w wydaniu tradycyjnym i internetowym. Repertuar zespołu składa się przede wszystkim z autorskich kompozycji, charakterystyczne dla formacji jest również nietypowe w jazzie połączenie harmonijki i saksofonu. Podczas przesłuchań Kacper Smoliński (harmonijka), Kuba Marciniak (saksofon tenorowy), Piotr Scholz (gitara), Damian Kostka (kontrabas) i Adam Zagórski (perkusja) zaprezentowali trzy własne kompozycje: „Back at Lizard’s Canteen”, „Hermoso Lugar” i „Galactic Collision”.

Dziś wieczorem czekają nas kolejne muzyczne emocje. W sali teatralnej pojawi się, słynący z doskonałego warsztatu wykonawczego oraz korzystania z szerokiego instrumentarium (basowa gitara piccolo, fretless, kontrabas, pięciostrunowa gitara basowa) i innowacyjnych technik gry (Charnett Moffett ze swoim Network Quartet). Następnie, przyjdzie nam obcować z muzyką jednego z najwybitniejszych trębaczy naszych czasów (Tom Harrell), a reszta wieczoru należeć będzie do laureatów konkursu na Indywidualność Jazzową – tegoroczni zwycięzcy zagrają otwarty koncert w sali kameralnej, a Adam Jarzmik Quintet (formacja, która zgarnęła zeszłoroczne Grand Prix) zaprezentuje się wraz z gościem specjalnym – Mike’em Moreno, który był jedną z inspiracji lidera kwintetu w czasie pracy nad debiutanckim albumem.

Dziś kontynuujemy także atrakcje zaplanowane na jazzowy piknik plenerowy, który obejmuje cały festiwalowy weekend.* Od 28 do 30 kwietnia przed Impartem działają specjalnie przygotowane strefy: gastronomiczna (dobrze znane wrocławianom Gastro Nocki); scena plenerowa (jazzowe improwizacje finalistów Konkursu na Indywidualność Jazzową oraz sety wrocławskich DJ’ów); rekreacyjna (loty balonem na uwięzi, a w nich koncerty w konwencji silent disco); dla najmłodszych (w ruch pójdzie kreda i piasek). Dodatkowo dziś odbędzie się akcja znakowania rowerów, podczas której policja w godzinach 16:00-19:00 przeprowadzi akcję „Twój rower – twoja własność”. Na plenerowy piknik jazzowy zapraszamy od 14:00 do północy – wstęp wolny.

 

*W związku z piknikiem, od godziny 24:00 28 kwietnia do godziny 24:00 30 kwietnia, zostanie zamknięty krótki odcinek ul. Mazowieckiej (przed Impartem), co jest równoznaczne z wyłączeniem z użytkowania znajdującego się tam parkingu. Podczas tych trzech dni udostępnione zostaną miejsca parkingowe wzdłuż ul. Wybrzeże Słowackiego oraz darmowy parking Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, na który wjazd i wyjazd będzie możliwy od strony ul. Mazowieckiej, jak i od strony ul. Słowackiego, a oba szlabany będą otwarte przez 24 godziny na dobę.