Do jesiennej odsłony Jazzu nad Odrą dołączyło siedmiu nowych artystów

Do tegorocznego programu właśnie dołączyło siedmiu artystów, którzy wystąpią pod szyldem Jazz Forum Talents. Muzycy zagrają w miejsce składu, który w tym roku nie dotrze na festiwal. 

Tegoroczna edycja festiwalu Jazz nad Odrą wyjątkowo odbędzie się w październiku. Wydarzenie – zwykle realizowane pod koniec kwietnia  – potrwa pięć dni i ponownie zgromadzi we Wrocławiu miłośników jazzu z całej Polski.  Niestety, ograniczenia związane z panującą na świecie pandemią koronawirusa nadal utrudniają plany związane z programem. Koncert Darka Oleszkiewicza, Petera Erskine’a oraz Alana Pasqua zaplanowany na 9 października został odwołany, ale organizatorzy szybko znaleźli godne zastępstwo. W miejscu odwołanego trio pojawi się aż siedmiu artystów: Kasia Pietrzko, Jakub Mizeracki, Maciej Kądziela, Kacper Smoliński, Tomasz Chyła, Roman Chraniuk, Adam Zagórski.  

Jazz Forum Talents to zespół największych nowych talentów polskiego jazzu, wyłoniony spośród muzyków, którzy rok temu brali udział w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz. Każdy z muzyków wspaniałej siódemki ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, nagrody i wyróżnienia zdobyte na najważniejszych ogólnopolskich konkursach, wysokie notowania, a nawet i zwycięstwa w dorocznych ankietach czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie i z macierzystymi zespołami (Kasia Pietrzko Trio, SKICK-SKIUK, Tomasz Chyła Quintet, Weezdob Collective, ZK Collaboration).  

Duża część tej konstelacji uczestniczyła w lutym br. w ekspedycji do rodzinnego miasta Charliego Parkera – Kansas City, by uczcić jubileusz stulecia urodzin geniusza jazzu. Polski kontyngent wystąpił na specjalnym koncercie w słynnym klubie The Ship i nagrał album „Jammin’ with KC” z gościnnym udziałem amerykańskich luminarzy jazzu: Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents featspecial guests Bobby Watson, Logan Richardson, Keyon HarroldEric Allen.

56. edycja festiwalu Jazz nad Odrą rozpocznie się 6 października koncertem otwarcia we wrocławskiej Hali Stulecia. Wystąpią MożdżerDanielsson Fresco & Holland Baroque oraz Kasia Pietrzko Trio. Podczas kolejnych czterech dni muzyka wypełni przestrzenie Impartu – zobaczymy m.in. Chinę Moses, duet John Scofield & Dave Holland oraz zespół EABS w towarzystwie gości specjalnych.  

UWAGA! Po zmianach bilety na set w sali teatralnej 9 października (Jazz Forum Talents oraz John Scofiled  & Dave Holland Duo) zachowują ważność. W przypadku rezygnacji z udziału w koncertach – ze względu na zmianę w programie – prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi biletów. 

ZWROTY: 

Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl – prosimy o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl 

Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.eventim.pl – prosimy o bezpośredni kontakt z bileterią. 

Bilety zakupione stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką – umożliwiamy Państwu zwrot w trybie on-line. Na adres bow@strefakultury.pl prosimy o wysłanie: 

stosownego formularza dostępnego TUTAJ, 

wyraźnego zdjęcia biletów, 

paragonu w formacie PDF lub JPG – wyjątkowo zostaną też przyjęte bilety bez paragonu.