Za trzy dni rusza festiwal nad najbardziej jazzową rzeką w Polsce

Do wielkie jazzowej fety nad Odrą zostało już tylko kilka dni. A w obfitym programie festiwalu znakomite koncerty w Imparcie, Światowy Dzień Jazzu Polskiego oraz wielki piknik plenerowy.

Od czwartku na pięć długich dni (a nawet nocy) jazz zawładnie przestrzeniami przy Mazowieckiej 17 – W tym roku raczej nie będzie wątpliwości co jest jazzem a co nie jest, bo wszystkie dźwięki dobiegające ze wszystkich scen będą zaplatały się w najróżniejszych idiomach rasowego, jazzowego ściegu. Warto być w Imparcie w tym czasie, żeby przekonać się jak wspaniałą muzyką jest jazz i w jak wielu kolorach może się nam objawić. Składy nieduże, bardzo małe, ale i wielkie, a nawet całkiem ogromne, muzycy z Europy, Japonii, no i oczywiście Ameryki – mówi Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu.

W programie Jazzu nad Odrą nie zabrakło supergwiazd z milionowymi nakładami płyt i taką sama ilością fanów na całym świecie (Yellowjackets), wyjątkowych spotkań: dojrzałych osobowości muzycznych (Eddie Daniels/Leszek Możdżer/Darek Oleszkiewicz) oraz młodych jazzmanów ze swoimi idolami (Adam Jarzmik Quintet i gość specjalny: Mike Moreno). Po raz pierwszy pojawi się także jazz z Japonii pod postacią Kei Akagi Quartet, a hołd Krzysztofowi Komedzie złoży wrocławski septet EABS prezentując wielokrotnie nagrodzony album „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”.

Na finał – Światowy Dzień Jazzu Polskiego, czyli 4 sceny, ponad 40 godzin muzyki i prezentacja wszystkich kolorów polskiego jazzu. Święto, które we Wrocławiu obchodzone jest od trzech lat, w tym roku jest także częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nowością jest także wielki jazzowy piknik plenerowy, który potrwa od 28 do 30 kwietnia. Od godziny 14:00 do północy przed Impartem działać będą specjalnie przygotowane strefy: gastronomiczna – gdzie karmić będą Gastronocki, chillout – serwująca najlepsze jazz sessions w wykonaniu Dj’ów oraz tegorocznych finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową, rekreacyjna – z lotami balonem na uwięzi i jazzowym silent disco oraz strefa dla najmłodszych – gdzie w ruch pójdzie kreda, piasek i fantazja.

Ostatnie bilety są jeszcze w sprzedaży. Wejściówki na salę teatralną (od 90 do 150 złotych) umożliwiają – w przypadku wolnych miejsc – wstęp na koncerty w sali kameralnej. Bilety na wieczorne koncerty w sali kameralnej (20 złotych) gwarantują nienumerowane miejsce siedzące. Karnety umożliwiające wejście na wszystkie festiwalowe koncerty kosztują 590 złotych. Całodniowe bilety na Światowy Dzień Jazzu Polskiego (120 i 80 zł) obowiązują na koncerty na trzech scenach w Imparcie, z kolei wstęp na koncerty na placu Społecznym oraz do wszystkich stref plenerowych będzie wolny.

Bilety dostępne są na stronach: www.jazznadodra.pl, www.strefakultury.pl i www.eventim.pl, a także w kasie Impartu (ul. Mazowiecka 17) i stacjonarnych punktach sprzedaży w Empiku, Media Markcie i Saturnie.