David Dorůžka / Piotr Wyleżoł /Jeff Ballard 

29 kwietnia, 2023 17:00
Firlej
Grabiszyńska 56

Ceny biletów:

110 PLN – normalny
90 PLN – ulgowy

 

17:00 David Dorůžka / Piotr Wyleżoł /Jeff Ballard 

David Dorůžka – gitara

Piotr Wyleżoł – fortepian

Jeff Ballard – perkusja

fot. mat. prasowe

W tej konwencji Tria spotkali się po raz pierwszy wiosną 2021 roku, jako Projekt Specjalny na zaproszenie Brno Jazz Festival. Muzykom przeświecała chęć eksploracji i odkrywania nowych możliwości brzmieniowych wynikających z różnorodności stylistycznej współczesnego jazzu, oraz niestandardowego składu instrumentalnego bez użycia tradycyjnego basu. Z myślą o tym powstała muzyka napisana przez wszystkich członków Tria specjalnie na ten skład.

Premierowy koncert zarejestrowany przez Czeską TV miał miejsce podczas wspomnianego Brno Jazz Festiwal. Wyjątkowe porozumienie, które narodziło się między muzykami, zaowocowało spontaniczną decyzją o natychmiastowym wejściu do studia, co stało się następnego ranka, w efekcie czego podczas jednej 6 – godzinnej sesji nagraniowej w studio „Na Orli” w Brnie powstał album „Andromeda’s Mystery”. Poprzez wyjątkowo krótki czas nagrania mimo, że jest to album studyjny, towarzyszy mu atmosfera niemal koncertu „live”.

Brzmienie muzyki zespołu to fuzja starego z nowym. Wykorzystuje obok akustycznego fortepianu analogowe instrumenty elektroniczne, siłę prostoty melodii w oparciu o niemal rockową energię po intymną finezję kultywującą tradycję, najlepsze wzorce akustycznego jazzu. Całość tworzy unikalną syntezę brzmień i nastrojów, która charakteryzuje dzisiejszy świat.

Trio ma za sobą pierwszą trasę koncertową promującą album, podczas której zagrało koncerty m.in.: w Brnie (Brno Jazz Fest), Pradze, Budapeszcie i Bratysławie.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.