54. edycja Jazz nad Odrą – dzień drugi

Drugi dzień z rzędu to kolejne wyprzedane do ostatniego miejsca koncerty: EABS za wielokrotnie nagradzany album „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”, supergrupa Yellowjackets oraz zacierający granice między jazzem a muzyką klasyczną pianista – Dan Tapfer.

Wrocławski septet EABS nie mógł wymarzyć sobie lepszego momentu na zaprezentowanie płyty „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” – wczoraj przypadała 87 rocznica urodzin tego słynnego jazzmana i kompozytora. Legendarni Yellowjackets zagrali koncert, który jeszcze długo był na ustach wszystkich gości w festiwalowych kuluarach, a Dan Tepfer zaczarował publiczność w sali kameralnej.

Dziś drugi dzień przesłuchań finalistów w konkursie na Indywidualność Jazzową. Przed jury (w składzie: Paweł Kaczmarczyk, Paweł Brodowski, Tomasz Szachowski, Dariusz Oleszkiewicz, Piotr Wojtasik) zaprezentują się Extradition Quintet, Weezdob Collective, Dominik Kisiel Exploration Quartet, Jan Kantner Quartet. Otwarte przesłuchania trwają od godziny 14:00 w sali kameralnej.

W programie wieczornych koncertów znajdziemy jazz z Japonii (Kei Akagi Quartet), jeden z najciekawszych gitarzystów współczesnego jazzu (Mike Moreno Quartet) oraz trio muzyków, którzy byli związani z Wrocławiem w różnych momentach swoich karier (Trylobity Group).

 

Piknik jazzowy
Dziś rusza także jazzowy piknik plenerowy, który obejmie cały festiwalowy weekend.* Od 28 do 30 kwietnia przed Impartem działać będą specjalnie przygotowane strefy:

  • gastronomiczna (dobrze znane wrocławianom Gastro Nocki);
  • scena plenerowa (jazzowe improwizacje finalistów Konkursu na Indywidualność Jazzową oraz sety wrocławskich DJ’ów);
  • rekreacyjna (loty balonem na uwięzi, a w nich koncerty w konwencji silent disco);
  • dla najmłodszych (w ruch pójdzie kreda i piasek). Dodatkowo 29 kwietnia odbędzie się akcja znakowania rowerów.

*W związku z piknikiem, od godziny 24:00 28 kwietnia do godziny 24:00 30 kwietnia, zostanie zamknięty krótki odcinek ul. Mazowieckiej (przed Impartem), co jest równoznaczne z wyłączeniem z użytkowania znajdującego się tam parkingu. Podczas tych trzech dni udostępnione zostaną miejsca parkingowe wzdłuż ul. Wybrzeże Słowackiego oraz darmowy parking Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, na który wjazd i wyjazd będzie możliwy od strony ul. Mazowieckiej, jak i od strony ul. Słowackiego, a oba szlabany będą otwarte przez 24 godziny na dobę.