MAC1127 Tia Fuller by Jerris Madison PR3533

Tia Fuller Quartet

Diamentowe Cięcie

Saksofonistka, kompozytorka i liderka zespołu – Tia Fuller wykorzystuje proces kształtowania diamentów pod czterema poziomami ekstremalnego ciśnienia i temperatury jako metaforę czasu, który poświęciła na doskonalenie swojego artystycznego rzemiosła. Szukając pojęcia diamentowe cięcie [ang. diamond cut] dowiesz się, że niekoniecznie odnosi się ono do kształtu, ale do proporcji i równowagi oraz do tego, w jakim stopniu największa ilość światła jest odbijana przez diament. Proces ten służy jako bezpośrednia korelacja z jej uczeniem się i grą. Natomiast wyrażenie nieoszlifowany diament często opisuje rodzące się talenty pełne potencjału.

Od momentu pojawienia się na międzynarodowej scenie jazzowej ponad dekadę temu, Fuller emanowała rodzącą się wielkością. Teraz jej możliwości artystyczne niesamowicie rozkwitły, co zaowocowało czwartą płytą wydaną przez Mack Avenue Records – trafnie zatytułowaną Diamond Cut – jej pierwszy album jako liderki, od momentu wydania w 2012 roku płyty Angelic Warrior. W ciągu tych sześciu lat przeszła przemianę z członkini zespołu koncertowego Beyoncé na pełnoetatowego profesora w Berklee College of Music, nie rezygnując jednocześnie z prowadzenia wymagającej kariery jako artystka solowa i koncertowania z takimi postaciami jak perkusista Terri Lyne Carrington, basista Esperanza Spalding, czy Ralph Peterson Jr.

Tia Fuller kontynuuje wytrawianie swojego wewnętrznego diamentu jako saksofonistki, kompozytorki, liderki zespołu i pedagoga. Historia z pewnością zapamięta Diamentowe Cięcie jako przełomowy rozdział w jej artystycznej podróży. Krążek Diamond Cut nominowano do nagrody Grammy 2019 w kategorii Best Jazz Instrumental Album.

Skład zespołu:

Tia Fuller (sax)
Andrew Renfroe (guitar)
Chris Smith (bass)
Mark Whitefield jr. (drums)