Fot Andrzej Świetlik 1 - Przemek Dyakowski -min Galeria
Sax Club Pana Dyakowskiego - okładka - proj. Jarosław Świerczek (Karton Studios) Jno-Dyakowski

Spotkanie autorskie z Przemkiem Dyakowskim

Jazz nad Odrą to nie tylko koncerty, ale także rozmowy z autorami, dziennikarzami oraz…ikonami. 30 kwietnia w Barbarze odbędzie się spotkanie z Przemkiem Dyakowskim, który tworzył historię jazzowej sceny Trójmiasta. Saksofonista w zeszłym roku wydał autobiografię Sax Club Pana Dyakowskiego.

Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Drugim gościem spotkania będzie współautor autobiografii dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta. któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Dyakowskim

30 kwietnia, godz. 15:00
Barbara (Świdnicka 8b, Wrocław)
Wstęp wolny