SKICKI-SKIUK

SKICKI-SKIUK

Jazzowy Megazord

SKICKI-SKIUK to nie projekt jazzowy, to zespół. Nie lubią porównań z innymi muzykami, chyba że do wyimaginowanego wyniku współpracy Wayne’a Shortera z Led Zeppelin. Sami postrzegają się jako Power Rangers, bo spotykając się razem, transformują się w niemożliwego do powstrzymania jazzowego Megazorda.

Mają nie tylko talent i umiejętności, które pozwoliły im na zdobycie uznania i nagród na festiwalach i konkursach, ale też niespotykaną, totalnie zespołową energię, którą generują na scenie. Energię, która zdecydowanie ich wyróżnia, za którą kocha ich publiczność. Prawdopodobnie to dlatego po zdobyciu Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą Leszek Możdżer zaprosił właśnie ich do nagrania debiutanckiego albumu Chrarumimia (wydanego w czerwcu 2018 r.) łączącego elementy jazzu i rocka.

Kilka faktów o SKICKI-SKIUK:

– 75% członków zespołu marzyło w dzieciństwie o zostaniu gwiazdą rocka, 25% gwiazdą jazzu;
– 90% kompozycji stanowi rezultat pracy zespołowej.
– 100% kocha występować na żywo. Razem.

Podczas swojego istnienia zdobyli kilka nagród – Grand Prix School&Jazz Festival, II miejsce na Blue Note Poznan Competition, III miejsce na Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest, ale po zdobyciu nobilitującego Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą postanowili zakończyć etap zgłaszania się na konkursy, skoncentrować się na nagraniu płyty i zacząć koncertować. Grali w bardzo różnych miejscach: od jazzowych klubów do filharmonii, ale najciekawszym jak dotąd wyzwaniem był występ w ramach Nocy Jazzu zorganizowanej przez „Jazz Forum” na Przystanku Woodstock w 2017. Reakcja liczonej w tysiącach woodstockowej publiczność potwierdziła, że jazz w wydaniu SKICKI-SKIUK jest nie tylko muzyką dla koneserów gatunku.

Skład zespołu:

Darek RubinowSKI (sax)
Jakub MizeraCKI (guitar)
Jakub MiarczyńSKI (drums)
Roman ChraniUK (double bass)