Galeria

Sabina Meck Quintet

Sabina Meck Quintet tworzą muzycy związani z Instytutem Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Projekt zawiera autorskie kompozycje liderki Sabiny Meck, które pochodzą z płyt: Sabina Meck – „Love is here” (2016) oraz SoundMeck – „Eruption” (2017).

Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, producentką i autorką tekstów. Obecnie studiuje kompozycję i aranżację w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wiosną 2016 roku, ukazał się debiutancki album solowy Sabiny, zatytułowany „Love is Here” (For-Tune). Sabina Meck otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2017, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa. Laureatka I nagrody w konkursie Blue Note Poznań Competiton (2014) w kategorii wokalnej. W 2015, wraz z założonym przez siebie zespołem SoundMeck, zdobyła Grand Prix na festiwalu Grupa Azoty Jazz International Contest w Tarnowie. Jury przyznało Sabinie również indywidualną nagrodę specjalną – Największy Talent Festiwalu. Jesienią tego samego roku, otrzymała II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, w kategorii „temat jazzowy”, za utwór „A part of me”.

W kwietniu 2017 roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazał się album „Eruption,” prowadzonego przez wokalistkę, zespołu SoundMeck. Na płycie znalazły się wyłącznie autorskie kompozycje Sabiny.

Skład:

Sabina Meck – vocal
Łukasz Kokoszko – guitar
Marcin Kaletka – saxophone
Piotr Narajowski – double bass
Szymon Madej – drums