Projekcja filmu dokumentalnego „Tomasz Tłuczkiewicz – Easy Rider”

30 kwietnia o godzinie 15.00 w Barbarze w ramach 54. edycji Jazz nad Odrą i obchodów Światowego Dnia Jazzu Polskiego odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego pt. „Tomasz Tłuczkiewicz- Easy Rider” w reżyserii. Grzegorza Brzozowicza.

To dokumentalny portret jednej z najważniejszych postaci polskiego środowiska jazzowego ostatniego półwiecza. Główny bohater – Tomasz Tłuczkiewicz (wrocławianin z urodzenia) to nie tylko długoletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, ale także konferansjer, manager muzyczny, tłumacz, dziennikarz i dyplomowany inżynier energetyk. Dwa razy sprowadził do Polski Milesa Daviesa. Od początku istnienia mocno związany z festiwalem Jazz nad Odrą m.in. w latach 1980-82 był jego szefem artystycznym.

W filmie o swojej przyjaźni z Tłuczkiewiczem oraz o jego zasługach dla polskiego jazzu opowiadają m.in. Tomasz Stańko, John Porter, Urszula Dudziak, Milo Kurtis, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Siwek. Ich wspomnienia i anegdoty przeplatane są ciekawymi archiwaliami – z koncertów jazzowych, imprez, festiwali, w tym legendarnego Muzycznego Campingu w Lubaniu, Jazz Jamboree oraz Jazzu nad Odrą. W tle śledzimy społeczno-polityczną sytuację lat 80. w Polsce.

Po projekcji Grzegorz Brzozowicz poprowadzi spotkanie z bohaterem dokumentu.