Piotr Wojtasik fot. Marek Arcimowicz

Piotr Wojtasik: „To Whom it May Concern”

To Whom it May Concern na żywo

To Whom it May Concern to najnowsze wydawnictwo Piotra Wojtasika. Na płycie, która ukazała się pod koniec września, pojawili się muzycy, z którymi współpracował na przestrzeni lat w różnych składach. Wojtasik zaprosił do współpracy Viktora Tótha (Węgry), Sylwestra Ostrowskiego, Bobby’ego Few (USA, Francja), Jorisa Teepe (Holandia), Johna Betscha (USA, Francja). Kompozycje zostały napisane specjalnie z myślą o trasie koncertowej z legendą światowego jazzu – Bobbym Few. Nagranie zrealizowano w Les Studios de Meudon we Francji. Na płycie znajduje się osiem autorskich kompozycji Piotra Wojtasika.

Piotr Wojtasik urodził się 10 czerwca 1964 roku we Wrocławiu. Wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach. W latach 80. i 90. reprezentował nurt nowoczesnego bop’u, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej.

Na swoim koncie ma 11 autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy Circle oraz Hope otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej – Fryderyka. Pozostałe, w większości, były do niej nominowane. Sam Wojtasik otrzymał dwa Fryderyki w 2008 roku w kategorii Muzyk Jazzowy Roku oraz jako autor Najlepszej Jazzowej Płyty Roku, właśnie za album Circle. Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum. Najnowsza płyta To Whom it May Concern ukazuje wrażliwość Wojtasika zarówno w sferze wykonawczej, kompozytorskiej, jak i w pieczołowicie dobranej obsadzie muzyków.

Skład zespołu:

Piotr Wojtasik (trumpet)
Viktor Tóth (alto sax)
Macin Kaletka (tenor sax)
Michał Tokaj (piano)
Joris Teepe (double bass)
John Betsch (drums)