Galeria

Kei Akagi Quartet

Kei Akagi – amerykański pianista, japońskiego pochodzenia. Znany z solowej twórczości, a także współpracy z Milesem Davisem, z którym grał w latach 1989-1991. W roli lidera nagrał czternaście albumów, które promował dając koncerty na całym świecie. Współtworzył zespoły takich gwiazd jak Al DiMeola, Jean-Luc Ponty, Allan Holdsworth czy Airto Moreira. Nagrywał lub dzielił scenę z legendami jazzu pokroju Rona Cartera, Freddiego Hubbarda, czy Toma Harrella.

Projekt, który zaprezentuje podczas festiwalu, porusza kwestię łączenia dwóch światów, w których dorastał. Pianista czerpiący od czterdziestu lat z bogactwa jazzu, stara się połączyć z nim dziedzictwo muzyczne kraju z jakiego pochodzi. Ciekawym elementem instrumentarium kwartetu będzie japoński flet shakuhachi, na którym zagra Kojiro Umezaki.

Kei Akagi urodził się w Japonii, jednak wczesne dzieciństwo spędził w Stanach Zjednoczonych, by w wieku dwunastu lat powrócić do kraju kwitnącej wiśni. W Tokio studiował filozofię i kompozycję. Powrócił do Ameryki by zdobyć doktorat z filozofii na uniwersytecie kalifornijskim w Santa Barbara, jednak w wieku 25 lat zdecydował poświęcić się karierze muzycznej. Obecnie mieszka na Zachodnim Wybrzeżu USA, gdzie wykłada teorię i historię jazzu na University of California.

Skład:

Kei Akagi – piano
Kojiro Umezaki – shakuhachi
Darek Oleszkiewicz – double bass
Tamaya Honda – drums