dogrywki_2019_www (1) Galeria
Kuba Stankiewicz dogrywki-2019-plansza-popr

Dogrywki: spotkania wokół muzyki – Kuba Stankiewicz (23.04)

Zapraszamy na jazzową rozgrzewkę, a dokładniej na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Dogrywki”. Swoimi inspiracjami, nie tylko tymi muzycznymi, podzieli się z nami pianista jazzowy Kuba Stankiewicz. Do wysłuchania i obejrzenia tylko w Barbarze, tylko raz. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 18:00 w Barbarze. (Świdnicka 8b) Wstęp bezpłatny.

Kuba Stankiewicz od wielu lat należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. W drugiej połowie lat 80. grał z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty Open i Song Of Innocence). Podczas Jazzu nad Odrą – 30 kwietnia zaprezentuje swój projekt muzyczny przypominający twórczość polskiego kompozytora – Romana Statkowskiego.

O cyklu Dogrywki – spotkania wokół muzyki 

Czego muzycy słuchają podczas sprzątania domu? A czego, gdy mają wszystkiego dość? Jaki utwór zmienił ich życie, a do słuchania czego nigdy by się nie przyznali? Punktem wyjścia do rozmów z artystami będzie selekcja utworów, ale także video i zdjęć, które specjalnie na potrzeby tego jednego spotkania wybiorą oni sami. Do wspólnego wysłuchania tylko w Barbarze, tylko raz. Oprócz pytań prowadzącego spotkania Maćka Przestalskiego (dziennikarz muzyczny Radia Wrocław Kultura) sesja pytań od publiczności.

Prowadzący: Maciek Przestalski

Miejsce: Barbara (Świdnicka 8b)

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona!