Andrei Kondakov Trio

Andrei Kondakov Trio

Ikona petersburskiego jazzu

Andrei Kondakov jest jednym z najwybitniejszych, najlepszych i najbardziej utytułowanych rosyjskich kompozytorów jazzowych i pianistów. Jest także liderem zespołu, doskonałym melodystą, genialnym improwizatorem i utalentowanym producentem muzycznym. Muzyk, którego cechami charakterystycznymi są bezbłędna technika wykonawcza i prawdziwa otwartość na wszelkie kierunki i eksperymenty muzyczne, jest stałym gościem festiwali jazzowych i najlepszych klubów jazzowych na całym świecie. Jako inicjator wielu rosyjskich i międzynarodowych projektów jazzowych i dyrektor artystyczny najsłynniejszego petersburskiego klubu jazzowego – JFC Jazz Club, Kondakov zyskał sławę jako ikona petersburskiego jazzu.

W ramach tego projektu, wraz z przyjaciółmi – wybitnym kontrabasistą Vladimirem Volkovem i perkusistą Garym Bagdasarianem – artysta prezentuje swoje oryginalne dzieła oraz kilka francuskich utworów ze znanych filmów XX wieku. Artysta doskonale miesza i łączy elementy muzyki neoklasycznej, rockowej i jazzowej z klasyczną harmonią oraz swobodą współczesnych struktur rytmicznych.

Wybitni towarzysze Kondakova

Vladimir Volkov jest absolutnym fenomenem muzycznym, który tworzy muzykę wielu gatunków i stylów, a zarazem jednym z czołowych europejskich muzyków free jazzowych oraz żywą legendą artystycznych kręgów Sankt Petersburga. Artysta uczestniczy w niezwykle szerokim wachlarzu projektów obejmujących różne style – od muzyki barokowej i jazzu etnicznego po rock progresywny i nowoczesny kreatywny jazz. Jest także liderem zespołu – Volkovtrio, który założył, a także aktorem teatralnym.

Gary Bagdasarian, najbardziej rozchwytywany perkusista Sankt Petersburga, od 1993 roku absolwent Państwowego Konserwatorium Muzycznego w Sankt Petersburgu. Artysta współpracował już z największymi gwiazdami rosyjskiej i międzynarodowej sceny jazzowej, a także muzyki klasycznej oraz popularnej. Wśród nich można wymienić takich artystów jak Paul Bollenback, Denise Perrier, J.D. Walter, Olivier Ker-Ourio, Igor Butan, L. Dolina, D. Matsuev, G. Garanyan, maestro V. Gergiev oraz M. Legran.

Skład zespołu:

Andrei Kondakov (piano)
Vladimir Volkov  (double bass)
Gary Bagdasarian (drums)