X Jazz Nad Odrą w Trzebnicy

połaćzone

X  Jazz Nad Odrą w Trzebnicy 29.04.2016 r. sala kinowo widowiskowa przy Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy ul. Prusicka 12 – koncerty w ramach: Wrocław Europejska Stolica Kultury

 

Gmina Trzebnica po raz 10-ty włączyła się w organizację prestiżowego i rozpoznawalnego w muzycznym świecie festiwalu Jazz nad Odrą. W 2016 roku przypada X edycja Jazzu nad Odrą w Trzebnicy. Jubileusz doskonale wpisuje się w ukończenie przez gminę bardzo ważnego zadania, na które lokalna społeczność czekała latami – gruntowną przebudowę i modernizację Gminnego Centrum Kultury. Dzięki zakończonej w 2015 roku inwestycji, uczestnicy jubileuszowej edycji Jazzu Nad Odrą w Trzebnicy będą mogli uczestniczyć w muzycznej uczcie zorganizowanego na najwyższym poziomie w nowoczesnej przestrzeni nowego Gminnego Centrum Kultury.

 

MMM_6978-Edit-3-Edit mini

 

IM FANKI TIM – godz. 19.00 – sala kinowo widowiskowa przy Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy ul. Prusicka 12

 

IM FANKI TIM, to zespół który, powstał w czerwcu 2013 roku, z inicjatywy Krzysztofa Nartowskiego (gitara basowa) i Przemka Orłowskiego (perkusja), którzy następnie zaprosili do współpracy Izabelę Możdżeń (wokal), Jarka Majewskiego (gitara) i Andrzeja Tymczyja (instrumenty klawiszowe). Muzycy FANKI TIM opierają swoją twórczość na energii FUNKY. Od pierwszych prób zespołu główne jego nastawienie to praca nad własnym repertuarem. Owocem wspólnych muzycznych doświadczeń i artystycznych poszukiwań jest powstanie sześciu autorskich kompozycji. W utworach granych przez zespół można znaleźć elementy JAZZU, SOULU, R&B, BLUESA a nawet muzyki klubowej. Na koncertach zespołu IM FANKI TIM możemy usłyszeć zarówno własne kompozycje jak również znane standardy jazzowe, funkowe i bluesowe. W grudniu 2014 r. zespół wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Krótki film”, na której znajduje się sześć autorskich piosenek.

W 2015 r. zespół  aktywnie promuje wydaną płytę grając bardzo dużo koncertów oraz uczestniczy w wielu wydarzeniach artystyczno – kulturalnych. W marcu 2015 r. Im Fanki Tim było gościem Radia LUZ, w kwietniu został przeprowadzony z zespołem wywiad na antenie Radia RAM, a w czerwcu 2015 r. Im Fanki Tim został zaproszony do Radia Wrocław — Kultura. W styczniu 2016 r. Iza została wybrana „ŻMIGRODZKIM  SMOKIEM  SUKCESU” w kategorii KULTURA I OŚWIATA.  Aktualnie zespół pracuje nad nowymi kompozycjami, które w najbliższym czasie zostaną wydane na kolejnej płycie zespołu.

 

Izabela Możdżeń – wokal

Krzysztof Nartowski  – gitara basowa

Przemek Orłowski – perkusja

Andrzej Tymczyj – piano

Jarek Majewski – gitara

 00 - RADIOSTATIK

 

RADIOSTATIK (PL/USA) godz. 20.30 sala kinowo widowiskowa przy Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy ul. Prusicka 12

 

RADIOSTATIK (PL/USA)

 

Polsko-amerykańska grupa nu-jazzowa założona w Nowym Jorku przez polskiego pianistę Michała Wróblewskiego. Michał jest autorem muzyki oraz slow piosenek zespołu. Trasa jest zapowiedzią albumu zespołu pt. „Lucid Dream” nagranego w studiu MSR na Manhattanie z gościnnym udziałem Terence’a Blancharda, wybitnego trębacza jazzowego, wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy.  Wróblewski zaprosił do współpracy także wybitnego nowojorskiego realizatora dźwięku – Russella Elevado, również zdobywcę Grammy – znanego z pracy ze światowymi produkcjami D’Angelo, Alicii Keys, Roya Hargroove’a i in,

Każdy koncert stanowi swoisty spektakl multimedialny (z projekcją animacji spójnej z fabułą płyty), wciągając słuchacza w senną rzeczywistość, opisaną neo-soulowymi piosenkami oraz elementami nowoczesnego jazzu.

 

Andre Washington – vocals
 
Raashan Ahmad – vocals, rap
 
Michal Wroblewski – piano, fender rhodes, leader
 
Andrzej Gondek – guitar
 
Michał Kapczuk – bass
 
Sebastian Kuchczynski – drums

 

Trasa Koncertowa:

Apr 24 – CONCERT Polish National Radio „Trójka”, Warsaw, Poland

Apr 25 – live show in TVP – Polish National Television, Warsaw

Apr 26 – CONCERT Białystok, Jazz na BOK’u Festival, Poland

Apr 28 – CONCERT Wytwórnia, Łódź, Poland,

Apr 29 – CONCERT, Wrocław/Trzebnica Jazz nad Odrą Festival, Poland,

Apr 30 – CONCERT Kaunas Jazz Fest, Lithuania

May 1 – CONCERT b-flat, Berlin, Germany

Wrocław JAZZ QUARTET – godz. 22.30 – Art. Kawiarnia przy Gminnym Centrum Kultury w Trzebnicy ul. Prusicka 12

 

Wrocław JAZZ QUARTET

 

Zbigniew „Levandek” Lewandowski – perkusja

Marek Markowski – piano

Tomasz Wilczyński – kontrabas

Janusz Konefał – gitara

 

Zbigniew „Levandek” Lewandowski muzyk jazzowy, perkusista, kompozytor, aranżer, band leader. Od ponad 40 lat na Polskiej Scenie. W swojej muzycznej karierze współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami polskimi, europejskimi i amerykańskimi takimi jak: Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Ewa Bem, Władysław Sandecki, Krzesimir Dębski, Berndt Rozengren, Erling Kroner, Ralf Rickert, Mike Stern, David Friesen, Lincoln Goines, Al Porcino, Mike Russell, Mfa Kera,       i wieloma innymi. Jest Laureatem wielu prestiżowych nagród na jazzowych festiwalach w Polsce i za granicą. Nagrał kilkadziesiąt płyt w tym dwanaście autorskich. Jest wykładowcą Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i najważniejszych warsztatów muzycznych w Polsce. m.in. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach i Blues nad Bobrem w Bolesławcu.  Odznaczony brązowym medalem : „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Marek Markowski urodził się w Kaliszu gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną  I i II  stopnia, a następnie Akademie Muzyczną we Wrocławiu w klasie fortepianu profesora Włodzimierza Obidowicza ( dyplom 1993 ).Wraz z gitarzystą Markiem Napiórkowskim założył zespół Hurry Up, który na konkursie Jazz Juniors (Kraków 91) zdobył II nagrodę zespołową oraz liczne wyróżnienia indywidualne. Dwa lata później został laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. Wkrótce potem kierował formacją o nazwie Jazzpirine w której grał m.in. saksofonista Jerzy Główczewski. Współpracował też z zespołem Salted Peanuts grającą jazz z elementami muzyki latynoamerykańskiej do której wkrótce dołączył perkusjonista Jose Torres.

Do udanych zalicza współpracę z zespołami Gitana, New Jazz Voice , Sami Swoi i wieloma muzykami jazzowymi. Nie stronił też od muzyki filmowo teatralnej i piosenki literackiej biorąc udział w produkcjach teatralno – filmowych m.in. z Janem Walczyńskim  , Michałem

Bajorem. Od kilku lat gra w kwintecie jazzowym wokalisty Marka Bałaty biorąc także udział w jego projektach :,,Chopin ”, ,,Msza Kreolska’’ i ,,Niemen’’. Działalność koncertową łączy z pracą pedagogiczną. Jest wykładowcą w klasie fortepianu i harmonii jazzowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej od momentu jej powstania w 1998 roku. Za swą działalność pedagogiczną został uhonorowany odznaczeniem – Zasłużony dla Wrocławia.

 

Tomasz Wilczyński – kontrabasista i gitarzysta basowy. Koncertuje i nagrywa zarówno z muzykami rozrywkowymi jak i jazzowymi. Debiutował w latach osiemdziesiątych w zespole Kuby Stankiewicza. Razem z tym zespołem był laureatem Złotej Tarki 86. Jako muzyk sesyjny współpracował ze studiem Polskiego Radia we Wrocławiu, brał udział w nagraniach muzyki do wielu spektakli teatralnych. Akompaniował uczestnikom Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Świetnie się czuje grając w małych składach, jak i w dużych zespołach, świadczyć może o tym współpraca z orkiestrą „BIG WARSAW BAND” Stanisława Fiałkowskiego. W ostatnich latach grał z gitarzystą Januszem Konefałem w zespołach: „CONEVKA BAND”, „STANDARD TRIO” i „CONNECTED GUITARS”.

Pracował w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu jako kontrabasista w przedstawieniach : „Skrzypek na dachu”, „My Fair Lady” oraz „SCAT” do którego muzykę napisał Leszek Możdżer. Koncertował w Japonii ze znakomitymi japońskimi muzykami jazzowymi: Hiro Tsunoda-dr., Masahiro Sayama-p., Naoko Takahashi-voc. oraz w trio z tureckim pianistą Naki Atamanem.

 

Janusz Konefał jest muzykiem, gitarzystą pochodzącym z Wrocławia. Był założycielem i liderem wielu zespołów, m.in. „MSA GRUPA 1111″ (I miejsce na III Ogólnopolskim F.M.M. i nagroda na „JnO-76”), „Jazz Duo”, „Standard Trio”, „Conevka Band”.
Jako muzyk sesyjny współpracował ze studiem Polskiego Radia we Wrocławiu, wchodził w skład zespołów akompaniujących uczestnikom Przeglądu Piosenki Aktorskiej, pracował w P.P.I.A. „IMPART” akompaniując największym gwiazdom polskiej estrady.
Zaproszony przez japońską firmę YAMAHA przez kilka lat był prezenterem instrumentów muzycznych tego koncernu. Aktualnie uczy w klasie gitary we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Janusz jest autorem czterech podręczników do nauki gry na gitarze. Od 2001 współpracuje z zespołem Tercet Egzotyczny. W grudniu 2010 roku Janusz został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi.