Wielki finał Jazzu nad Odrą!

Legendy polskiego jazzu i wschodzące gwiazdy, giełda fonograficzna, jazz na statkach i wiele muzycznych inspiracji – od swingu, folku i hip-hopu po muzykę filmową. Wielkim finałem, trwającego od środy 53. Jazzu nad Odrą, będzie Światowy Dzień Jazzu Polskiego. Pod hasłem POLISH JAZZ – YES! świętować będziemy na czterech scenach (w Imparcie i na placu Społecznym), a nawet na Odrze! Dostępne są ostatnie bilety na festiwal. Na koncerty w Imparcie obowiązuje jeden bilet całodniowy. Wstęp na koncerty w Przestrzeni Kreatywnej na placu Społecznym jest wolny. 

sdjp-05

Cztery jazzowe sceny! 
Od godziny 15:00 do późnej nocy na czterech scenach Impartu i w Przestrzeni Kreatywnej na placu Społecznym wystąpi kilkanaście znakomitych polskich zespołów. Wśród nich m.in. Zbigniew Namysłowski Quintet, Cracow Jazz Collective, Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet ft. Mr. Krime, Magda Zawartko i Grzegorz Piasecki, Jachna/Tarwid/Karch Trio, Kuba Stankiewicz z zespołem Echoes of Heroes, a także Tęgie Chłopy. Piotr Wojtasik wspólnie z m.in. Leszkiem Możdżerem zaprezentują projekt Tribute to Akwarium. Usłyszeć będzie można także specjalny program poświęcony genialnemu perkusiście Buddiemu Richowi, przygotowany przez Zbigniewa Lewandowskiego.

Jazzowy rejs po Odrze i wielka giełda fonograficzna
W Światowy Dzień Jazzu Polskiego muzyka zabrzmi nie tylko nad Odrą. W godzinach 10:00 – 18:00 po Odrze kursować będą statki z muzyką jazzową graną na żywo. Harmony Trejo, Jazzu i MRL Trio uprzyjemnią 50-minutowe rejsy rozpoczynające się i kończące w Przystani Kardynalskiej. Bilety dostępne w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

Niedziela, 30 kwietnia, to także wielki dzień dla kolekcjonerów muzyki. W ramach organizowanej na Mazowieckiej 17 giełdy fonograficznej będzie można nabyć płyty CD, winylowe i kasety, poznać muzyczne i wydawnicze nowości, powymieniać się krążkami oraz spotkać i porozmawiać o muzyce. W Imparcie będzie działał też festiwalowy boutique De’Moliki z gadżetami festiwalowymi i płytami artystów festiwalu. Giełda rozpocznie się o godzinie 12:00. Wstęp wolny.

Bilety
Jednodniowy bilet na Światowy Dzień Jazzu Polskiego kosztuje 90 złotych (ulgowy – 60 złotych). Bilety dostępne są w kasie Impartu (Mazowiecka 17), online na www.jazznadodra.pl, www.impart.art.pl oraz www.eventim.pl, a także w stacjonarnych punktach sprzedaży w salonach Empiku, Media Markcie i Saturnie w całej Polsce. Na koncerty w Przestrzeni Kreatywnej na placu Społecznym wstęp wolny.
ŚWIATOWY DZIEŃ JAZZU POLSKIEGO – PROGRAM

IMPART – sala teatralna
od godz. 17:00

ZBIGNIEW LEWANDOWSKI & BARTOSZ PERNAL BIG BAND ft. PIOTR BARON & JAKUB OLEJNIK – Salute to Buddy Rich

TRIBUTE TO AKWARIUM – PIOTR WOJTASIK

ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI: POLISH JAZZ – YES!

CRACOW JAZZ COLLECTIVE

IMPART – sala kameralna
od godz. 18:00

LAUREAT KONKURSU 2017

ECHOES OF HEROES – Music of Henry Mancini

ZAWARTKO/PIASECKI – Leć głosie

IMPART – klub Autograf
od godz. 19:00

MAURYCY WÓJCIŃSKI SEXTET

FILIP MIGUŁA TRIO

TAKE IT EASY – Przemek Dyakowski

Bilet na koncerty w Imparcie: 60/90 zł. Bilet umożliwia wejście na wszystkie koncerty w sali teatralnej, kameralnej oraz w klubie Autograf.

plac Społeczny – Przestrzeń Kreatywna
od godz. 15:00

ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET FT. MR KRIME

JACHNA/TARWID/KARCH TRIO

D Z I E D Z I C TEMPO

TĘGIE CHŁOPY

Wstęp na koncerty na Placu Społecznym jest wolny.